No Man’s Sky [PC] Pełna wersja Pobierz PL
4

No Man’s Sky [PC] Pełna wersja Pobierz PL

kwi 29 PobierzNet.pl  
  • Gameplay
  • Trudność
  • Fabuła
  • Grafika

Nasza wersja gry zawiera wszystkie poprawki i
najnowsze aktualizacje

No Man's Sky

No Man’s Sky – wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions)
  • Procesor: Intel Core i3
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: nVidia GTX 480, AMD Radeon 7870
  • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni
Odtwórz wideo

OPIS GRY:

Marzenie o No Man’s Sky to coś niesamowitego: proceduralny i symulowany wszechświat dostępny dla wszystkich, nieskrępowany ograniczeniami. Wszystko jest wielkie. Frakcje walczące o dominację w ogromnych bitwach kosmicznych, olbrzymie światy rządzone przez fizykę i bliskość słońca, całe ekosystemy rozgrywające się na naszych oczach.

No Man's Sky pobierz pl

Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna. Te absurdalnie ambitne funkcje istnieją tylko jako cienie, rozebrane do kości, jeśli w ogóle pojawiają się w grze. A sam wszechświat, początkowo ekscytujący i enigmatyczny, z czasem może stać się nudny. Gra jest więc rozczarowująca, ale wciąż potrafi zaskoczyć i, choć na krótko, zmyć z siebie rozczarowanie.

Warto chyba wyjaśnić, czym nie jest No Man’s Sky. Nie jest to symulacja. Ma więcej podobieństw z Out There, kosmiczną przygodówką w stylu FTL, wydaną pierwotnie na urządzenia mobilne, niż z Elite: Dangerous. I to jest w porządku; Out There jest bardzo dobre. Jest jednak o wiele bardziej wymagająca i trzymająca w napięciu niż No Man’s Sky, które stawia przed graczem niewiele poważnych wyzwań. W rzeczywistości ta druga gra jest bardzo przyjemna: to spokojna podróż przez niezliczone ładne układy słoneczne.

 

No Man's Sky download

Zaczynasz jako rozbitek na losowym świecie, z ledwo działającym statkiem obok siebie i tylko mglistymi wskazówkami. No Man’s Sky wyjątkowo słabo radzi sobie z popychaniem czy nawet nakłanianiem graczy we właściwym kierunku, podając potencjalne ścieżki rozwoju z mniejszą bezpośredniością niż błądzący, ślepy pijak. A nawet jeśli uda ci się znaleźć się na ścieżce, gra nie oferuje zbyt wielu wskazówek ani celów.

Ten brak “prowadzenia za rączkę” jest dziwacznie zestawiony z częstymi i irytującymi wyskakującymi podpowiedziami, które rzadko są potrzebne. Spędziłem większą część wieczoru, próbując zignorować wielkie niebieskie pole informujące mnie, jak działa wytrzymałość – po 15 godzinach gry – mimo że miałem pełną wytrzymałość i znajdowałem się w cholernym statku kosmicznym, gdzie nie jest ona nawet potrzebna. Super pomocne.

No Man's Sky pełna wersja

Szkoda, że interakcje z większością obcych rzadko wykraczają poza krótkie transakcje – kupowanie statków, otrzymywanie ulepszeń, przekazywanie zasobów. Zebrałeś całą tę wiedzę, przeszukałeś galaktykę w poszukiwaniu nowych słów, które możesz dodać do swojego słownika, a w nagrodę dowiadujesz się, że kosmici są zainteresowani głównie handlowaniem śmieciami. Ten brak kontynuacji może leżeć u podstaw problemów z grą. W tej ogromnej galaktyce roi się od pomysłów, ale często nie udaje się ich zrealizować.

Im więcej piszę, tym częściej wracam do gry. Czasami przestaję, bo jestem znudzony; czasami chętnie i z radością marnuję czas, robiąc zdjęcia głupich jaszczurów-piesków i gigantycznych roślin, które wyglądają jak ręce banana. Wszystko zależy od tego, jakie planety odkryję. Nie lubię pozostawiać mojej przyjemności z gry przypadkowi, ale nie mogę zaprzeczyć, że w No Man’s Sky znalazłem chwile prawdziwego zadowolenia. Potrafi oczarować i sprawić, że godzinami zatapiasz się w kolejnej kojącej podróży przez kosmos, nawet jeśli czar łatwo pryska z powodu nużącego craftingu i walk psów.

4 komentarze

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: