The Sims 4 – dodatki do gry

Dodatki do gry The Sims 4

The Sims 4 to najnowsza wersja popularnej gry komputerowej będącej symulacją życia, w której gracze mają możliwość tworzenia wirtualnych ludźmi i sterowania ich życiem w niemal każdej dziedzinie. Każda z trzech poprzednich edycji gry The Sims regularnie była wzbogacana dodatkami, podobnie jest w przypadku The Sims 4. Każdy kolejny dodatek to nowe elementy gry, nowe lokalizacje i zupełnie nowe możliwości zarówno dla graczy, jak i dla stworzonych przez nich Simów.

The Sims 4 – 1 gra, 11 dodatków

The Sims 4 to kolejna odsłona gry spod skrzydeł wydawnictwa Electronic Arts, która trafiła na rynek w 2017 roku. Poza wersja podstawową, tak jak w poprzednich edycjach, wydawca udostępnia graczom kilkanaście dodatków do gry. Przynajmniej raz w roku pojawia się kolejny.

Obecnie gracze mają do wyboru aż 11 opcji dodatków:
•The Sims 4 wiejska sielanka,
• The Sims 4 spotkajmy się,
• The Sims 4 psy i koty,
• The Sims 4 uniwersytet,
• The Sims 4 zostań gwiazdą,
• The Sims 4 miejskie życie,
• The Sims 4 życie eko,
• The Sims 4 cztery pory roku,
• The Sims 4 wyspiarskie życie,
• The Sims 4 śnieżna eskapada,
• The Sims 4 witaj w pracy.

The Sims 4 witaj w pracy (2015)

Pierwsze, wyczekane przez fanów gry The Sims 4 rozszerzenie daje graczom dostęp do nowych miejsc pracy i możliwość rozwoju kariery Simów w wielu zawodach. Poza możliwością pracy na etacie pojawia się też opcja stworzenia własnej firmy. Do wyboru są piekarnie, butiki, galerie i wiele więcej. Gracz może zbudować nowe przedsiębiorstwo od podstaw i dostosować każdy najmniejszy szczegół biznesu od wyglądu siedziby firmy, przez dobór pracowników, aż po sposoby zdobywania klientów.

The Sims 4 spotkajmy się (2015)

Dodatek The Sims 4 spotkajmy się daje graczom możliwość tworzenia i dołączania do klubów skupiających Simów o konkretnych osobowościach, zainteresowaniach i stylach. Simowie spotykają się ze sobą, bawią, uczestniczą w zajęciach grupowych i mogą żyć pełnią życia w jednej z kilku dzielnic rozświetlonego Windenburga. Jedną z atrakcji jest możliwość zakładania własnego klubu, tworzenia jego siedziby i ustalania panujących w nim zasad.

The Sims 4 miejskie życie (2016)

Miejskie życie to nic innego jak przeniesienie akcji gry do dużego miasta z wieloma miejscami do odkrycia i jeszcze większą ilością atrakcji. Życie w mieście to zupełnie nowe ścieżki kariery oraz opcje spędzania czasu poza pracą. Simowie mogą wybrać się na zakupy do dzielnicy mody, wykazać się kreatywnością w dzielnicy sztuki albo odwiedzić targ smaków ze znajomymi. W mieście odbywają się też liczne festiwale. Nowością jest tu opcja zamieszkania w apartamencie jednego z wieżowców oraz możliwość nawiązywania nowych relacji z sąsiadami zza ściany.

The Sims 4 psy i koty (2017)

Kolejny dodatek to kolejne urozmaicenie życia Simów, tym razem polega na wzbogaceniu go czworonożnymi przyjaciółmi. Gracz otrzymuje dostęp do ogromnej liczby ras psów i kotów oraz nieograniczone możliwości modyfikowania ich wyglądu. Sim ma możliwość zabawy ze swoim pupilem i tresury, pojawiają się też dodatkowe obowiązki i nowe możliwości rozwoju kariery, oczywiście związane ze zwierzakami. Wymarzonego czworonoga można adoptować lub dodać go już na etapie tworzenia rodziny.

The Sims 4 cztery pory roku (2018)

Podział światów na sezony i prowadzenie pór roku oraz warunków pogodowych jest niczym wisienka na torcie. Gracz ma dostęp do kalendarza zarówno w trakcie tworzenia rodziny, jak i podczas dalszej gry. Tym razem Simowie poza codziennym życiem muszą zmagać się dodatkowo ze zmianami pogody, które wpływają na każdy jego aspekt. Największą atrakcją tego dodatku są przeróżne aktywności sezonowe i możliwość obchodzenia świąt, a także tworzenia nowych i ustalania zasad ich celebracji. Wraz z porami roku pojawiły się też nowe umiejętności i dodatkowe opcje dotyczące kariery, między innymi zawody ogrodnika czy botanika. Pojawiły się też nowe ubrania, nowe meble i wiele innych interesujących detali, chociażby tych z dzieciny ogrodnictwa.

The Sims 4 zostań gwiazdą (2018)

Po pracy, spotkaniach towarzyskich, zwierzętach i pracach ogrodowych przyszedł czas na kolejne rozszerzenie, znane już z poprzednich serii The Sims. W szóstym dodatku The Sims 4 Simowie mogą spełniać marzenia o sławie i bogactwie w krainie Del Sol Valley. Gracz może poprowadzić swoich Simów w kierunku kariery aktorskiej lub stworzyć popularnych influenserów. Im większe zainteresowanie, tym liczniejsze grono fanów i związane z nim bonusy. Wraz ze wzrostem popularności Sima pojawiają się nowe możliwości, np. zamieszkanie w luksusowej willi z pozłacanymi meblami lub zdobycie nagroda w postaci diamentu z imieniem na Starlight Boulevard.

The Sims 4 wyspiarskie życie (2019)

Akcja dodatku Island Living toczy się na wyspie Sulani i daje Simom możliwość spędzenia egzotycznych wakacji lub osiedlenia się rajskiej wyspie. Plażowanie i budowanie zamków z piasku, grillowanie, snorkeling i pływanie kajakiem czy zabawa z delfinami to tylko nieliczne atrakcje tego miejsca. Simowie mogą działać na rzecz ochrony przyrody, podziwiać podwodny świat lub rozpocząć karierę rybaka albo ratownika. Nie zabrakło też beach barów, tropikalnych strojów i dodatków oraz elementów miejscowego folkloru.

The Sims 4 uniwersytet (2019)

Ósmy dodatek do czwartej serii przenosi akcję gry do miasteczka Britechester. Tutaj Simowie mają możliwość nauki na jednym z uniwersytetów, zamieszkania w akademiku i spędzania czasu w klubie studenckim. Chodząc na wykłady i zajęcia, studenci zdobywają nowe umiejętności i mogą kształcić się w wybranym zawodzie, aby później rozwijać ścieżkę kariery. Gracz ma wpływ na studencki styl Sima, na wygląd pokoju w akademiku i organizację uczelnianego życia, także tego toczącego się poza murami uniwersytetu.

The Sims 4 życie eko (2020)

Tematem przewodnim dziewiątego dodatku do gry The Sims 4 jest ekologia i życie w zgodzie z naturą. Simowie mogą produkować żywność we własnym ogrodzie, przekopywać śmietniki w poszukiwaniu smakołyków lub dekoracji z odzysku, a nawet wytwarzać prą i wodę za pomocą alternatywnych źródeł energii. Kolejną ciekawostką jest możliwość odzyskiwania surowców i tworzenia z nich nowych, przydatnych rzeczy. Simowie mogą też angażować się w prawy sąsiedzkie, uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności oraz prowadzić kampanie w celu zmiany otoczenia i poprawy warunków życia mieszkańców.

The Sims 4 śnieżna eskapada (2020)

Śnieżna eskapada to dziesiąty dodatek do gry i prawdziwa, zimowa przygoda z otoczeniem inspirowanym Japonią. Tym razem z pomocą interaktywnej mapy górskiego miasteczka gracz może zapewnić swoim Simom odrobinę rozrywki poza domem. U stóp góry Komorebi poza zimowymi pejzażami znajdują się liczne stoki narciarskie z możliwością szusowania na sankach, nartach lub snowboardzie. Wielbiciele adrenaliny mogą wybrać się na wyprawę wspinaczkową. Po powrocie ze stoku można odprężyć się podczas kąpieli w gorących źródłach lub odpocząć przy ognisku. Nowością są tu także „style życia”, czyli cechy, które Simowie nabywają dzięki wykonywaniu lub niewykonywaniu konkretnych czynności, które wpływają na ich zachowanie i emocje

The Sims 4 wiejska sielanka (2021)

W najnowszym dodatku gry The Sims 4 gracze mogą zakładać farmę, hodować zwierzęta i żyć w sielskiej, prawdziwie wiejskiej atmosferze. Poza samym prowadzeniem własnego gospodarstwa Simowie mogą w pełni korzystać z jego dobroci – uprawiać warzywa, zbierać plony i przyrządzać z nich posiłki lub sprzedawać zbiory na okolicznym targu. Poza pracą na mieszkańców wsi czeka wiele atrakcji, między innymi pikniki, wyprawy do lasu czy możliwość udziału w konkursach podczas jarmarku w pobliskim miasteczku Finchwick.

W połowie 2022 roku na rynku pojawi się kolejny dodatek z nazwą The Sims 4 Wilkołaki. Tym razem producent zapowiada nową rasę wirtualnych bohaterów stworzoną z połączenia Wilka i Sima i nową krainę Moonwood Mill. W dodatku z pewnością nie zabraknie mrocznego klimatu i magicznych elementów. Główną atrakcją ma być możliwość przemiany Simów w tytułowe wilkołaki. Więcej szczegółów dotyczących najnowszego rozszerzenia zostanie ujawnione dopiero w dniu premiery gry.

pl_PLPolish