Mass Effect™ Edycja legendarna [PC] Pełna wersja Pobierz PL
5

Mass Effect™ Edycja legendarna [PC] Pełna wersja Pobierz PL

mar 20 POBIERZNET  
  • Trudność
  • Fabuła
  • Grafika

Nasza wersja gry zawiera wszystkie poprawki i
najnowsze aktualizacje

Mass Effect™ Edycja legendarna

Mass Effect™ Edycja legendarna  – wymagania sprzętowe

  • SYSTEM OPERACYJNY: 64-bitowy Windows 10.
  • PROCESOR: Intel Core i5 3570 lub AMD FX-8350.
  • RAM: 8 GB pamięci systemowej.
  • KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 760, AMD Radeon 7970 / R9280X.
  • PAMIĘĆ GRAFICZNA: 2 GB.
  • DYSK TWARDY: co najmniej 120 GB wolnego miejsca.
  • DIRECTX: DirectX 11.
Odtwórz wideo

OPIS GRY:

Mass Effect przez lata był uważany za jedną z najwspanialszych trylogii, jakie pojawiły się w świecie gier, ale czas sprawił, że powrót do oryginalnego Mass Effect nie jest już tak atrakcyjną perspektywą. Na domiar złego, Andromeda została zbombardowana w momencie premiery, a Anthem został w zasadzie anulowany, przyszłość Mass Effect stanęła pod znakiem zapytania, ale fani mogli odetchnąć z ulgą, gdy ogłoszono Mass Effect Legendary Edition. Na papierze brzmi to jak najlepszy interes w branży gier – trzy legendarne gry plus wszystkie DLC z pełnym remasterem Mass Effect 1 oraz wizualnymi i technicznymi ulepszeniami dla dwóch pozostałych gier. Czego tu nie lubić? Gram w Mass Effect od lat, więc perspektywa ponownego zagrania w te gry z zaktualizowaną oprawą graficzną i technologią wzbudziła moje zainteresowanie. Pozostaje jednak pytanie, czy nadal trzymają poziom?

Mass Effect™ Edycja legendarna​ pobierz pl

Minęło już trochę czasu od kiedy grałem w Mass Effect 1, ale grałem w nią tak dużo w czasach konsoli Xbox 360, że praktycznie potrafię wyrecytować scenariusz słowo w słowo. Główne pytanie, jakie wszyscy zadają sobie w związku z remasterem, brzmi: “czy jest lepszy od oryginału?”. Krótka odpowiedź brzmi: tak. Spotkałem się z wieloma krytycznymi opiniami na temat remastera i tego, że oryginalny Mass Effect był nieskazitelnym arcydziełem, i choć niektóre z nich są słuszne, co omówię w tej recenzji, wydaje się, że wiele osób zapomniało o tym, jak zabugowany, zabałaganiony i w ogóle zagracony był oryginalny Mass Effect. Nie oznacza to jednak, że remaster to samo słońce i tęcza. W zremasterowanej wersji Mass Effect 1 jest mnóstwo problemów, z których większość istniała już w oryginalnym Mass Effect. Zaczynając od pozytywów, grafika w Mass Effect 1 jest niesamowita. BioWare wykonało świetną robotę, aktualizując grafikę tak, aby była bardziej przyjazna dla współczesnego odbiorcy, a jednocześnie zachowała styl wizualny oryginalnej gry. Modele postaci wyglądają bardziej jak ludzie, a mniej jak uformowany plastik, a otoczenie naprawdę kradnie show. Największe wrażenie robi na mnie fakt, że BioWare udało się osiągnąć taki poziom nostalgii, że gra wygląda tak, jak ją zapamiętałem z czasów, gdy grałem w nią po raz pierwszy.
 

Mass Effect™ Edycja legendarna download

Choć dzięki aktualizacjom graficznym Mass Effect 1 wygląda o wiele lepiej niż poprzednio, nie oczekujcie, że gracze sięgną po modele postaci i oprawę graficzną następnej generacji. Powiedziałbym, że wierność wizualna ME1 jest na równi z tym, jak ME2 wygląda w tej kolekcji. To ogromny postęp i wygląda to świetnie, tak, ale nowi gracze mogą być nieco zniechęceni, ponieważ nawet po poprawieniu grafiki Mass Effect 1 Remastered wciąż nie zestarzał się na przestrzeni lat w dziale wyglądu. Prawdziwą gwiazdą tego remastera są ulepszenia środowiska – lokacje mają teraz bardziej naturalne oświetlenie i wyglądają jak prawdziwe planety. Na przykład Eden Prime, pierwsza lokacja, którą odwiedzasz w ME1, miała ciemnoczerwone niebo, co z jednej strony sprawiało, że wygląd Suwerena był bardziej przerażający, ale z drugiej strony nie miało to sensu w kontekście tego, czym jest Eden Prime. Mówiąc wprost, Eden Prime ma być rajem i idealną planetą dla ludzkości, ale w oryginalnym ME1 lądujesz na tej planecie, a niebo jest krwistoczerwone i wygląda jak z koszmaru. Poniżej zamieściłem obrazek porównawczy, abyście mogli zobaczyć, o co mi chodzi:

Mass Effect Edycja legendarna​ pełna wersja

Jak wspomniałem wcześniej, z jednej strony oryginalny Mass Effect sprawia, że pojawienie się Suwerena jest bardziej przejmujące, ale skybox w zremasterowanej wersji bardziej pasuje do świata Eden Prime. W przypadku tego typu porównań nie można powiedzieć, że X jest lepsze od Y, ponieważ obie wersje mają różne zalety, ale mimo to widok Suwerena w ruchu w zremasterowanej wersji gry sprawił, że szczęka mi opadła z wrażenia. Jeśli chodzi o rozgrywkę, Mass Effect 1 jest nadal nieco… skomplikowany, jeśli brakuje mi lepszego słowa. W remasterze kamera została przybliżona do Sheparda, co oznacza, że walka na bliskim dystansie może okazać się katastrofą, podczas gdy walka na większych odległościach wydaje się łatwiejsza i bardziej zwarta. Podczas gdy duża część gry toczy się na otwartych przestrzeniach, pierwsza godzina lub dwie rozgrywają się na Cytadeli, która jest całkowicie zamknięta, a Feros jest również dość klaustrofobiczną planetą, więc choć zmiana FOV (Field of view) działa przez 80% czasu w trakcie gry, nowi gracze mogą się łatwo zniechęcić. Szczerze mówiąc, nigdy nie uważałem, że rozgrywka w Mass Effect 1 jest najlepsza w serii. W tym przypadku jest to argument typu “jak na swoje czasy” i choć gra Mass Effect 1 była dobra jak na tamte czasy, to jednak strasznie się zestarzała, nawet dzięki aktualizacjom systemu. Choć cieszę się z remastera, to osobiście uważam, że remake byłby w tej sytuacji o wiele lepszym rozwiązaniem, ponieważ uważam, że Mass Effect 1 jest trudny do sprzedania pod względem rozgrywki.

5 komentarze

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: