God of War [PC] Pełna wersja Pobierz PL
2

God of War [PC] Pełna wersja Pobierz PL

lis 15 POBIERZNET  
  • Gameplay
  • Trudność
  • Fabuła
  • Grafika

Nasza wersja gry zawiera wszystkie poprawki i
najnowsze aktualizacje

God of War [PC]

God of War – wymagania sprzętowe

  • Procesor – Intel Core i5-2500k 3,3 GHz/AMD Ryzen 3 1200 3,1 GHz
  • Karta graficzna – NVIDIA GTX 960 (4GB)/AMD R9 290X (4GB)
  • Pamięć RAM – 8 GB
  • Dysk – 70 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny – Windows 10 64-bit (wersja 1809)
 
Odtwórz wideo

OPIS GRY:

God of War Ragnarok to mistrzowska klasa w doskonale skrojonej ambicji. Gorąco oczekiwany sequel God of War z 2018 roku bierze wątki ze swojego poprzednika i splata je w warstwowy gobelin emocjonalnej opowieści i brutalności godnej kolejnego rozdziału podróży Kratosa i Atreusa.

Ale to właśnie w subtelnościach Ragnarok naprawdę błyszczy. Czy to w podtekstach, które są starannie ułożone w całej narracji jak okruszki chleba, czy też w niedopowiedzianych, ale mile widzianych, postępach w walce i rozgrywce, Ragnarok udowadnia, że sequel nie musi być przesadny, by być wciągający.

God of War Ragnarok mocno osadził swoje ostrza we mnie, pozostawiając mnie zachwyconego od początku do końca i zdesperowanego, by rozmawiać o tym, kiedy się skończył – i prawdopodobnie przez jakiś czas.

God of War pobierz pl

Akcja God of War Ragnarok rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej części. O ile pod koniec God of War lodowata zima wkradała się do świata Midgardu, o tyle teraz mocno opanowała Midgard, pozostawiając koc ciężkiego śniegu na rodzinnym królestwie Kratosa i Atreusa. Ta sroga zima zapowiada nadejście Ragnaroku, wielkiej bitwy, która według przepowiedni ma doprowadzić do zniszczenia Dziewięciu Królestw.

Ale nie tylko Midgard zmienił się od czasu God of War. Atreus jest teraz nastolatkiem, bardziej samowystarczalnym i pewnym siebie, niż był chłopcem, którego znaliśmy. Kratos również jest bardziej ufny wobec swojego pół-giganta, choć w ostatnich latach zintensyfikował trening Atreusa w ramach przygotowań do przepowiedzianej wojny o królestwa. Jak każdy nastolatek, Atreus jest jednak na misji odkrywania swojej tożsamości. W szczególności, jak wpisuje się w nią jego rola jako Loki Olbrzymów. W swoich poszukiwaniach natrafia na przepowiednię, która może przechylić wynik zbliżającego się Ragnaroku na ich korzyść. Z mądrym Mimirem przy biodrze Kratosa i nowo odkrytym zaufaniem jego ojca, które daje paliwo w brzuchu Atreusa, rozpoczynają podróż, która wystawi ich związek na ciężką próbę.

God of War pobierz pl

Ragnarok z finezją buduje fundamenty narracyjne ustanowione przez God of War, ujmując zawiłości (często burzliwych) relacji między rodzicami i dziećmi oraz walkę o znalezienie własnego miejsca w świecie. Nigdy jednak nie uderza cię w głowę swoimi tematami, zamiast tego dając im przestrzeń do oddychania w trakcie trwającej około 25+ godzin głównej ścieżki fabularnej gry, zanim dojdzie do epickiego zakończenia, które jest kulminacją każdego posypanego po drodze okruszka chleba.

God of War pobierz pl

Nie tylko w narracji odzwierciedlona jest relacja Kratosa i Atreusa, ale także w rozgrywce i walce. W Ragnarok ojciec i syn są partnerami. Podczas całej ich podróży wkład Atreusa jest kluczowy. Kratos zażąda od niego, aby wystrzelił runiczną strzałę w szczególnie gęsty krzak skrywający skrzynię, dzięki czemu Spartanin będzie mógł zatopić Ostrza Chaosu w runicznym, fioletowym pierścieniu, który zostawi, wypalając kłopotliwe liście.

Podczas bitwy Atreus sam wbije się w Draugry i Hel-Walkery, ale możesz mu też rozkazać, aby strzelał strzałami w określonych wrogów, a nawet wyzwolić w nim specjalne umiejętności związane ze zwierzętami, takie jak przywołanie rozszalałego Ibexa, który będzie miotał się po wrogach. Jeśli będziesz miał szczęście, długorogi kozioł ogłuszy wroga, co pozwoli ci na wyprowadzenie niszczycielskiego ataku, w którym oderwiesz jedną z jego kończyn.

Zarówno Atreus, jak i Kratos dysponują szeregiem nowych umiejętności, a ich drzewka umiejętności wydają się być dokładnie dopracowane. Nastoletni półbóg nie sprawia już wrażenia dodatku, ma do dyspozycji szeroki wachlarz umiejętności. Podobnie drzewka umiejętności Kratosa dla jego Ostrzy Chaosu i Toporu Lewiatana zostały rozbudowane, choć nie ma już drzewka umiejętności dla jego tarczy.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: