Forza Horizon 5 [PC] Pełna wersja Pobierz PL
5

Forza Horizon 5 [PC] Pełna wersja Pobierz PL

mar 19 POBIERZNET  
  • Gameplay
  • Trudność
  • Fabuła

Nasza wersja gry zawiera wszystkie poprawki i
najnowsze aktualizacje

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 – wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz.
  • Pamięć RAM: 8 GB.
  • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 470 lub lepsza.
  • Miejsce na dysku: 110 GB.
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
Odtwórz wideo

OPIS GRY:

Można by pomyśleć, że w gatunku, w którym główna mechanika rozgrywki jest zawsze taka sama – jazda samochodem – uczucie deja-vu będzie pojawiać się częściej. W końcu, jak bardzo różne mogą być drogi? Jasne, że możesz dostosować swoje ustawienia lub eksperymentować z różnymi typami nadwozia, ale jeśli nie jesteś kimś, kto zamienił szafkę pod schodami na kokpit, wydaje ci się, że większość gier o prowadzeniu samochodów jest do siebie bardzo podobna. Nigdy nie miałem z tym do czynienia, dopóki nie zagrałem w Forza Horizon 5. Bo choć gra się w nią niesamowicie przyjemnie, wygląda niesamowicie i zawiera tak dużo zawartości, że trudno sobie wyobrazić, że skończysz ją całą przed śmiercią cieplną wszechświata, to sprawiła, że chciałem wrócić do Forza Horizon 4.

Zazwyczaj, odkąd deweloper Playground Games wprowadził na rynek serię Forza Horizon, służyła ona jako młodszy brat studenta uniwersytetu, a zarazem hiper-poważny, kupujący magazyny Top Gear tytuł z głównej serii, Forza Motorsport, opracowany przez Turn 10 Studios. Do tej pory żyły one dość harmonijnie, wymieniając się latami premiery, co oznacza, że gracze mogą przechodzić między tymi dwoma dyscyplinami jazdy, nie męcząc się przy tym żadną z nich.

forza horizon 5 pobierz pl

Jednak po wydaniu gry Forza Motorsport 7 firma Turn 10 rozpoczęła prace nad rebootem serii, który ma być kolejnym dużym krokiem dla tej serii, ponieważ w przyszłości zadebiutuje ona na konsoli Xbox Series X. Oznacza to, że ostatnią grą z serii Forza była Forza Horizon 4 – gra, która jest niezwykle podobna do Forza Horizon 5, ze szkodą dla tej ostatniej.

Gra rozpoczyna się od wyskoczenia samochodem z samolotu, bo to w końcu Forza Horizon, a wszystko inne byłoby sprzeczne z jej klimatem. Lądujesz w Meksyku – na rozległej mapie, na której surowe, błotniste drogi dżungli zestawiono z rozległymi pustyniami i ciasnymi uliczkami wiosek. To z pewnością inna atmosfera niż na mapie Wielkiej Brytanii w grze Forza Horizon 4, ale frustrujące jest to, że od razu trafiasz na jedno z popisowych wydarzeń w grze.

Są to scenki, w których ścigasz się z samolotem, co – choć wizualnie fajne – jest trochę tanim chwytem po tym, jak robiłeś to samo tyle razy w poprzedniej grze. Samolot również zwalnia na tyle, że w ostatniej chwili wysuwasz się przed niego, a pilot wydaje się być w stanie wyłączyć samolot, podczas gdy ty kręcisz się w rowie 40 metrów od linii mety.


forza horizon download

Twoim zadaniem jest wykonanie wystarczająco śmiałych wyczynów i wygranie wystarczającej liczby wyścigów, aby odblokować wydarzenia na Horizon Festival, święto samochodów, które polega głównie na tym, że mnóstwo ludzi stoi i patrzy, jak próbujesz pobić najlepszy czas swojego kumpla na różnych pułapkach prędkości rozmieszczonych na mapie. Gdy tylko kajdany zostały zdjęte i mogłem swobodnie jeździć po oszałamiających meksykańskich krajobrazach, przypomniałem sobie, dlaczego tak bardzo kocham te gry.


Wrażenia z jazdy są niesamowite. Nigdy nie ma się wrażenia, że samochód walczy z nami o utrzymanie się na torze, poczucie prędkości jest ogromne, ale nie ma się wrażenia, że zaraz wyleci się do rowu, a hojna funkcja przewijania i linia jazdy sprawiają, że nie trzeba się martwić o bycie perfekcyjnym, tylko skupić na zabawie. A zabawa jest niesamowita. Istnieje podstawowy system combo, w którym drifty, burnouty, skoki i inne rzeczy, których nie można robić legalnie na większości dróg, przynoszą ci punkty. Jeśli uzbierasz ich wystarczająco dużo, zdobędziesz ulepszenia dla swojego samochodu, które przede wszystkim poprawiają szybkość tworzenia kombosów i sprawiają, że trudniej je złamać.

forza horizon pełna wersja

Forza Horizon 5 to wizualne arcydzieło na konsolach Xbox serii X. Z drobnym zastrzeżeniem, jakim jest możliwość wyboru między trybem graficznym a trybem wydajności, przy stałych jak skała 60 klatkach na sekundę będziesz żałować, że nie możesz zwolnić tempa, aby lepiej przyjrzeć się scenerii. Widoki z wysokości nad polami, takie jak te, które można zobaczyć, dryfując w dół dosłownego wulkanu, zapierają dech w piersiach.

5 komentarze

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: