ELEX II [PC] Pełna wersja Pobierz PL
4

ELEX II [PC] Pełna wersja Pobierz PL

mar 20 POBIERZNET  
 • Gameplay
 • Trudność
 • Fabuła

Nasza wersja gry zawiera wszystkie poprawki i
najnowsze aktualizacje

ELEX II

ELEX II

– wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bitowej;
 • Procesor: Intel Core i5-7400 lub AMD Ryzen 3 3100;
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 5600 XT;
 • Pamięć RAM: 12 GB;
 • Miejsce na dysku: 45 GB;
 • Wersja bibliotek DirectX: DirectX 11.
Odtwórz wideo

OPIS GRY:

O ile oryginalny ELEX miał swój urok, o tyle wciągnięcie się w fabułę i rozgrywkę najnowszej gry Piranha Bytes, ELEX II, jest jak wejście z ciepłego prysznica w zimną zamieć. Po pierwsze, nie mogę zbyt wiele wyjaśnić na temat fabuły, ponieważ od razu rzuca się ona w milion różnych kierunków. Nasz główny bohater odpiera inwazję obcych, jego dom zostaje zniszczony przez fioletową kulę elektryczności, zostaje ugryziony przez dziwnie wyglądające obce stworzenie, zostaje znokautowany, uratowany i nagle ma retrospekcję swojego syna, który bez żadnego powodu wygląda jak młody Alice Cooper. Nie wierzycie mi? Zobaczcie poniższy zrzut ekranu. Dialogi są równie drętwe, co oklepana fabuła. Jest tu kilka jasnych momentów, ale bardzo niewiele, o których warto wspomnieć.

 

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to jest ona w dużej mierze zgodna z fabułą. Worek mieszanki szlaków, ale w końcu dostajesz głównie rodzynki, których nikt nie chce. Walka jest chaotyczna i nieskoordynowana, animacje są wszędzie, a system inwentarza i craftingu jest w najlepszym wypadku starożytny. Jedynym czynnikiem, który wynagradza grę jest czysta swoboda, z jaką można eksplorować ogromny świat, jak w większości gier Piranha Bytes. Jest tu wiele do zobaczenia, ale trzeba być dość wyrozumiałym, aby naprawdę się tym cieszyć. 
 

Elex II pobierz pl

Część audiowizualna ELEX II to jedne z najmocniejszych elementów gry… z dużym zastrzeżeniem w obu przypadkach. Po pierwsze, jest tu kilka efektów dźwiękowych, kawałków muzycznych i voice acting, które są naprawdę dobre. Z drugiej strony, wiele z nich jest po prostu żenujących, gdy postacie przeklinają na swojej drodze przez bezmyślną historię, a niektóre efekty dźwiękowe brzmią jak z taniego filmu science-fiction. To dziwna mieszanka jakości i zwykłego niskobudżetowego szajsu.

 

Pod względem graficznym jest mniej więcej tak samo, jak pod względem dźwięku. Jest kilka naprawdę wspaniałych momentów, które wycisnęły z mojej 3080 Ti maksimum możliwości, a potem większość obszarów wygląda jak niektóre ze starszych gier PBytes sprzed ponad 10 lat. To absolutnie szokujące, gdy gra zmienia się z nowoczesnej wizytówki w toporne oczodoły. Ponadto, wiele brzydkich obszarów obciążało mój komputer do maksimum, co oznacza, że gra jest po prostu źle zoptymalizowana. 

 

Elex II download

Pewnie, że można by powtórzyć ELEX II, ale… po co? Niektóre decyzje i wybory dialogowe, jak sądzę, ale szczerze mówiąc, historia i postacie nie są na tyle intrygujące, by wracać do nich i szukać innych rozwiązań. Jest wiele sekretów do odnalezienia, ale większość z nich na pewno zdobędziesz przy pierwszym przejściu.

 

Jest to bardzo trudny temat do omówienia, ponieważ jest tak wiele rzeczy, które można było zrobić lepiej. Podobnie jak w przypadku większości gier Piranha Bytes z przeszłości, wiemy, w co się pakujemy, ale tutaj przydałoby się co najmniej sześć do dwunastu miesięcy dopieszczania i poprawiania. Ta gra naprawdę sprawia wrażenie wczesnej bety i choć jest w niej prawdziwy potencjał dobrej gry, to jest on pogrzebany pod zbyt dużymi ambicjami i bardzo małą ilością szlifów. Wszystko, co jest napisane, błędy, niekompletne animacje i wiele więcej, to tylko początek.

 

Elex II pełna wersja

Ostatecznie, jest zbyt wiele dobrych, dopracowanych i intrygujących gier, aby polecić ELEX II. Podchodząc do gry miałem bardzo niskie oczekiwania i nawet one mnie zawiodły. Może twórcy wydadzą poprawioną, zremasterowaną lub wznowioną wersję gry w jakiejś formie, ale do tego czasu mógłbym wymienić dziesiątki innych gier, na które można wyłożyć 50 dolarów. Nawet jeśli silnik graficzny jest bardziej wydajny, lepiej będzie kupić i zagrać w pierwszą grę ELEX za ułamek ceny.


4 komentarze

 • Jeremiasz

  super wstawka dzk

  Odpowiedz
 • Topcat

  elex I średnio mi się spodobał ale przetestuje i tak

  Odpowiedz
 • TheLonelyPotion

  wow

  Odpowiedz
 • ŁośSuperKtoś

  pobrało mi się w 1h więc luz

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: