Dying Light 2 Stay Human [PC] Pełna wersja Pobierz PL
4

Dying Light 2 Stay Human [PC] Pełna wersja Pobierz PL

mar 20 POBIERZNET  
  • Gameplay
  • Trudność
  • Fabuła

Nasza wersja gry zawiera wszystkie poprawki i
najnowsze aktualizacje

Dying Light 2 Stay Human

Dying Light 2 Stay Human – wymagania sprzętowe

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego.
  • System operacyjny: Windows® 7.
  • Procesor: Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 2300X.
  • Pamięć: 8 GB RAM.
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti / AMD Radeon™ RX 560 (4GB VRAM)
  • Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni.
Odtwórz wideo

OPIS GRY:

Od zapowiedzi Dying Light 2: Stay Human na targach E3 2018 minęły już trzy lata, a w tym czasie gra przeszła przez dość burzliwy cykl rozwoju, w tym w pewnym momencie została “opóźniona na czas nieokreślony”. Teraz, otoczona mnóstwem szumu, obietnic i skarbnicą nowych możliwości, gra w końcu się ukazuje. Czy warto było czekać? Cóż, mimo że ta historia powinna mieć szczęśliwe zakończenie, to z przykrością muszę stwierdzić, że jest to bardzo mieszany worek.

 

Jestem wielkim fanem pierwszego Dying Light i przez lata wielokrotnie przechodziłem zarówno główną kampanię, jak i jej rozszerzenie, The Following. To doskonała mieszanka horroru, zabawy i pewnej dozy humoru, która, choć nie była idealna, stanowiła doskonały początek nowej serii o zabijaniu zombie. W związku z tym byłem bardziej niż gotowy, by zagłębić się w świat Dying Light 2: Stay Human i od razu polubiłem powrót do zgrabnego parkourowego platformowania i zwartej walki wręcz. Mniej więcej godzina otwarcia to świetna robota, jeśli chodzi o ponowne wprowadzenie gracza do świata, który popadł w postapokaliptyczne ruiny od czasu wydarzeń z oryginalnej gry. Jednak po wyjściu z tego aktu początkowego wszystko zaczyna się szybko rozpadać. 

Dying Light 2 Stay Human pobierz pl

Wcielamy się w Aidena Caldwella, “pielgrzyma” (rodzaj post-apokaliptycznego kuriera, który podróżuje między osadami), który zerwał z dotychczasowym trybem życia, aby odnaleźć swoją siostrę, Mię, z którą stracił kontakt w dzieciństwie, gdy wybuchła epidemia. Poszukiwania Aidena prowadzą go do nowego miasta Villedor, ogromnej i rozległej sieci bezpiecznych stref i zarażonych obszarów. Szybko jednak przekonuje się, że poruszanie się po nim nie będzie tak proste, jak podchodzenie i pytanie o drogę, ponieważ zostaje wciągnięty w polityczną walkę z walczącymi frakcjami, które starają się przejąć kontrolę nad miastem. Dwie główne strony tego konfliktu, Ocaleni (zdezorganizowane grupy zwykłych obywateli walczących o przetrwanie) i militarystyczni Strażnicy Pokoju (autorytarna organizacja, która stara się utrzymać porządek pod swoimi rządami), są w stanie zaoferować Aidenowi pomoc – ale tylko na swoich warunkach, co wiąże się głównie z walką przeciwko drugiej frakcji. Istnieją także Renegaci, ale minie sporo czasu, zanim Aiden naprawdę się z nimi zetknie.

 

Konflikt ten był głównym elementem marketingu Dying Light 2, ponieważ twoje wybory mogą zmienić świat wokół ciebie. Każda z frakcji oferuje zmieniające mapę korzyści za sprzymierzenie się z nią, od dzielnicy do dzielnicy, a do ciebie należy wybór frakcji, która najbardziej odpowiada twoim interesom i stylowi gry – pamiętając jednocześnie, że im bardziej przechylisz szalę na jedną ze stron, tym bardziej druga strona konfliktu stanie się twoim wrogiem. Choć na papierze brzmi to podobnie jak w innych grach nastawionych na konflikty polityczne, takich jak Fallout: New Vegas, to właśnie system struktury, o którym tak wiele się mówi, sprawia, że gra wyróżnia się na tle innych zachodnich RPG, w które grałem.

 

Dying Light 2 Stay Human download

Na przykład, jedna z wczesnych decyzji zmusza gracza do dokonania wyboru między pozwoleniem Strażnikom Pokoju na zachowanie kontroli nad wieżą ciśnień a pozwoleniem ocalałym na przejęcie jej dla siebie. Podczas gdy Strażnicy Pokoju są w stanie zapewnić większy poziom obrony i uczynić dzielnicę bezpieczniejszą, jeśli zamkniesz ją jako ich teren, ocalali z radością rozstawią w całej dzielnicy dodatkowe suwaki i sprzęt do parkour, ułatwiając przemieszczanie się (i dając więcej zabawy). Decyzja ta ma natychmiastowy i oczywisty wpływ na samą mapę, a widok świata, który zmienia się wokół ciebie i oferuje nowe możliwości, jest prawdziwym cudem. Oczywiście, dokonanie wyboru jest ostateczne i całkowicie przechyli szalę władzy na danym obszarze, więc musisz podejmować decyzje rozważnie.

 

Choć decyzje zmieniające rozgrywkę to główna innowacja Dying Light 2, twórcy dopracowali również mechanikę oryginalnej gry, usprawniając i rozszerzając zarówno walkę, jak i parkour. Na początek, walka z ludzkimi przeciwnikami została znacznie ulepszona, dzięki czemu jest o wiele bardziej zbliżona do uwielbianych starć wręcz z serii Condemned. Walka z ludźmi jest zróżnicowana i pełna wyzwań, a to wszystko za sprawą ciągłego szukania luki w obronie przeciwnika, blokowania ataków i wyprowadzania krwawych kontrataków po dobrze wykonanym uderzeniu. Nawet po zdobyciu kilku ulepszeń, takich jak możliwość przeskakiwania nad ogłuszonymi wrogami w celu wykonania potężnego dropkicka na kolejnym (ogłuszając go i otwierając na kolejne podskoki i kopnięcia), wrogowie są sprytni i naprawdę przebiegli, zwłaszcza gdy walczysz z wieloma przeciwnikami.

Dying Light 2 Stay Human pełna wersja

Trudno powiedzieć, który z członków grupy wykona następny zamach, niektórzy mają różną szybkość, przez co trudno ocenić, czy uda im się wykonać bloki, a od czasu do czasu nawet spłoszą cię, aby otworzyć cię przed jednym z kumpli, który może cię uderzyć. Naprawdę uwielbiam tę grę i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł zdobywać kolejne poziomy, aby wykonywać jeszcze bardziej skomplikowane manewry przeciwko wrogom. Niestety, walka z żywymi trupami wygląda mniej więcej tak samo, jak w pierwszej grze, z wyjątkiem ataku kopnięciem “Potężna Stopa Duke’a” (który został zastąpiony przez blok). Walka z nimi jest naprawdę nudna, a jedynym prawdziwym powodem, by ją prowadzić, jest to, że wymaga tego fabuła lub potrzebujesz czegoś, wokół czego się skupiają.4 komentarze

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: